تبلیغات
Hamed Game - PS3 هک شد

Hamed Game

*** هر چیزی درباره ی بازی ***

 

PS3 هک شد

 

نوشته شده توسط:حامد ثابت قدمان

پلی‌اسیتشن3 بازهم هک شد

پلی‌استیشن3 یكی از بهترین سخت‌افزارها برای صنف هكرها بشمار می‌رفت، اما فقط تا زمانی كه می‌توانستند بر روی آن سیستم‌عامل لینوكس را اجرا كنند. با برداشته شدن قابلیت نصب لینوكس بر روی پلی‌استیشن3 و هم‌چنین خداحافظی زود هنگام جورج هاتز از دنیای هک، دیگر كسی امیدی به هک کنسول پلی‌استیشن3 نداشت.

دیروز ...
دیروز خبری در سایت‌های مرتبط با بازی‌های ویدیویی و رایانه‌ای و هک مبنی بر هک شدن کامل كنسول پلی‌استیشن3 منتشر شد. این خبر كه به همراه دو فیلم منتشر شده بود، نشان می‌داد كه بدون باز كردن دستگاه (كه باعث از بین رفتن خدمات پس از فروش آن می‌شود)، و فقط با وارد كردن یک حافظه‌ی فلش USB می‌توان از روی دی‌وی‌دی كپی شده، دیسک‌سخت یا حافظه‌های فلش USB بازی‌های پلی‌استیشن3 را اجرا كرد.

این حافظه‌ی فلش با تمام نسخه‌های نرم‌افزار پلی‌استیشن (Firmware) سازگاری کامل دارد. هم‌چنین در این حافظه‌ی فلش برنامه‌ای برای پخش بازی‌ بر روی سایت‌های تورنت قرار داده شده است. در حال حاضر حتا می‌توان با این بازی‌های كپی شده به صورت آنلاین بازی كرد.
حافظه‌ی فلش PS3 Jailbreak بر روی تمامی كنسول‌های تولید شده، اعم از كنسول‌های آمریكا، اروپا و ژاپن و كره قابلیت اجرا دارد. اما این حافظه‌ی فلش تنها می‌تواند بازی‌های پلی‌استیشن3 را اجرا كند و خبری از اجرای فیلم‌های كپی بلو-ری یا دیسک‌های پلی‌استیشن2 نیست.

با این حساب نه‌تنها بازی‌كننده‌ها می‌توانند بازی را بر روی دیسک‌سخت كپی كرده و به بازی ‌كردن بپردازدند، بلكه كپی كردن بازی بر روی دیسک‌سخت سبب می‌شود بازی‌ها حداقل 2 برابر سریع‌تر اجرا شوند.
منبع اصلی این خبر سایت OzModChips است. این سایت اینترنتی كه در فروش مادچیپ و كنسول‌های از قبل هک ‌شده دست دارد، اعلام كرد كه اولین نسخه‌ی این فلش درایو برای آن‌ها ارسال شده است. این سایت هم‌چنین اعلام كرد از هفته‌ی آینده فروش این فلش درایوها را با قیمت 170دلار آغاز خواهد كرد و از اکنون نیز این محصول را برای پیش‌خرید بر روی سایت قرار داده است.

امروز ...
امروز سایت خبری تی‌كیو‌كست اعلام كرد هكرهایی كه این فیلم‌ها را در محیط اینترنت پخش كرده‌اند برای تدوین آن‌ها از دستگاه‌های تست پلی‌استیشن3 استفاده كرده‌اند. دستگاه‌های تست پلی‌استیشن3 می‌توانند هر نوع فایلی را چه از روی دیسک‌سخت و چه از روی بلو-ری اجرا كنند و نیازی به تایید كپی یا اصل بودن آن ندارند. این سایت گفت با اینكه در ویدیوهای منتشر شده هیچ اشكالی نمی‌توان یافت، اما آن‌ها مطمئن هستند كه دستگاه‌ پلی‌استیشن هكرها، از نوع تست و Debug بوده كه بازی‌سازها برای آزمایش از آن استفاده می‌كنند.

فردا ...
به نظر می‌رسد خبرهای منتشر شده در سایت‌های دیگر بسیار معتبرتر از سایت‌ تی‌كیو‌كست باشند، خصوصا این‌كه هنوز هم پیش‌خرید این مادچیپ در سایت OzModChips ادامه دارد. هنوز هیچ مقام ارشد سونی این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است و به احتمال بسیار قوی متخخصان این شرکت مشغول بررسی شرایط هستند تا در صورت صحت ادعای هکرها هرچه سریعتر نسبت به خنثی کردن آن اقدام کنند، البته اگر توانایی این کار را داشته باشند.
لازم به ذکر است سایت اسپانیایی elotrolado نیز در مقاله‌ای جامع و مفصل به شیوه‌ی استفاده از PS3 Jailbreak پرداخته است.
مطمئنا طی چند روز آینده صحت و سقم خبر هک شدن کامل کنسول پلی‌استیشن3 مشخص خواهد شد و دی‌بازی‌نیوز در قالب مقاله‌ای جامع شما را از این موضوع مطلع خواهد کرد، اما تا آن زمان این خبر هم‌چنان شکل و شمایل شایعه خواهد داشت.

ببخشید که نتونستم عکسشو گیر بیارم !

 


ساعت فلش
تصویر روزگالری عکس
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جست و جوی گوگل

جاوا اسكریپت

كد ماوس