تبلیغات
Hamed Game - Metal Gear Solid Rising

Hamed Game

*** هر چیزی درباره ی بازی ***

 

Metal Gear Solid Rising

 

نوشته شده توسط:حامد ثابت قدمان

می‌توان بدون كشتن حتی یک نفر، بازی را به اتمام رساند

زمانی که در دست‌تان شمشیری دارید كه با یک ضربه می‌تواند خودرویی را از میان به دو نیم كند، مطمئنا مخفی کاری و نکشتن دشمنان اولویت اول شما در بازی نخواهد بود. با این حال، متال‌گیر‌سالید: رایزینگ هنوز هم نام مجموعه‌ی متال‌گیر را به دوش می‌كشد و این مجموعه برای نكشتن امتیاز خاصی قائل است، خصوصا این‌که انسان‌ دوستی و صلح ‌دوستی كوجیما پروداكشنز را نیز نباید از یاد برد.

اخیرا شیگنوبو ماتسویاما، تهیه‌كننده‌ رازینگ به سرویس خبری كوتاكو گفته است: "من معتقدم یكی از عناصر مخفی‌كاری در متال‌گیرسالید، نكشتن است. شما می‌توانید رایزینگ را نیز بدون كشتن تمام كنید."
وی ادامه داد: "در بازی روبوت‌ها و سایبورگ‌های زیادی وجود دارند، اما اگر آن‌ها را تكه‌تكه هم كنید، جزو کشته‌های بازی محسوب نخواهند شد. شما البته این آزادی را دارید كه در بازی انسان‌ها را بكشید. البته شما می‌توانید بازی را بدون كشتن حتا یک انسان به پایان برسانید، اما در این میان روبوت‌ها و سایبورگ‌ها را تكه‌تكه كنید."

تكنولوژی بریدن دقیق در بازی، به شما این امكان را می‌دهد تا بدون كشتن حتا یک نفر، تنها اسلحه‌ی او را بریده و عملا قدرت تدافعی وی را از كار بیندازید. یا می‌توانید با بریدن پای یک نفر، بدون كشتن او، به راه خود ادامه دهید.
ماتسویاما در رابطه با كشتن ادامه داد: "من زیبایی نكشتن را در بازی قرار خواهم داد. می‌خواهم مشخص كنم كه شخصا به بازی‌كننده بخاطر كشتن در بازی پاداش نخواهم داد. من تمام كردن بازی را در آن حال آسان‌تر نخواهم كرد، احتمالا آن را سخت‌تر هم خواهم كرد."

همانطور كه اشاره شد، كوجیما پروداكشنز انسان‌ دوستی خاصی دارد و این موضوع در صحبت‌های ماتسویاما كاملا نمایان است. هفته‌ی پیش نیز هیدئو كوجیما، خالق مجموعه‌ بازی‌های متال‌گیر سالید در برنامه‌ای كه برای رونمایی‌های ]مثلا![ بزرگش ترتیب داده بود به سوال‌هایی نیز جواب داد. یكی از سوال‌هایی كه از وی پرسیده شد در این خصوص بود كه چرا او در سفیرصلح به جای چاقو، وسیله‌ای برای شوک الكتریكی قرار داده است.
كوجیما به این سوال پاسخ داد: "به این دلیل كه سفیر صلح برای یک كنسول دستی ساخته شده است. والدین شخصی كه مشغول بازی با یک كنسول دستی است، از اتفاقاتی كه در آن می‌افتد مانند صفحه‌ی بزرگ تلویزیون، مطلع نمی‌شوند. به همین دلیل نیز من چاقو را از سفیرصلح حذف كردم."
متال‌گیرسالید: رایزینگ برای سه پلت‌فرم رایانه‌های شخصی‌، ایكس‌باكس360 و پلی‌استیشن3 عرضه خواهد شد.

- Metal Gear Solid Rising
 سازنده: Kojima Productions
 ناشر: Konami
 سبک: اکشن مخفی‌کاری
 پلت‌فرم: PC - Xbox360 - PS3
 تاریخ انتشار: نامشخص

 


ساعت فلش
تصویر روزگالری عکس
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جست و جوی گوگل

جاوا اسكریپت

كد ماوس