تبلیغات
Hamed Game - نقد dirt2

Hamed Game

*** هر چیزی درباره ی بازی ***

 

نقد و بررسی بازی Dirt2

بعد از چند هفته بی بازی بودن ،بی سر و صدا به بازار آمد و همه ی کسان را که طرفدار باز یها ی مسابقه ای بودند را  غا فلگیر کرد این بازی به صورت مشترک برای تمامی کنسولهای نسل حاضر آمد این بار هم که مسترز تراست نه تنها عنوان قبلی خود را خراب نکرد بلکه توانست موفق تر از قبل ظاهر شود و عیبها و ایرادات نسخه قبلی را جبران کند حتما تا به حال متوجه نام بازی شده اید بله در ست حدث زده اید دیرت 2 آمد که در سبک رایسینگ (رالی)هیچ رقیبی ندارد در همان لحظاط نخست بازی متوجه گرافیک فوق العاده بازی می شوید به طوری که ماشینها به صورت واقعی جلوه می کنند جادههای بسیار طبیعی وزیبایی دارد که در هنگام مسابقه وقتی به در ختی برخورد می کنید یا از تپه ای می پرید واز چاله ی آبی رد میشوید آن حس واقعی بودن اتفاقها را احساس می کنید .

و این نشانگر این موضوع است که سازندگان به بهترین نحو ممکن از قدرت موتر گرافیکی برای هر چه بهتر نشان دادن بخش فیزیک بازی استفاده کرده اند صدا گزاری در بازی به بهترین نحو انجام شده است که در صورت دقت در بازی متوجه می شوید که صدای موتور ماشینها به خوبی کار شده و تقریبا صدای موتور هر شرکت کننده با دیگری تفاوت دارد وضمنا  صدای پیچگر پیست مسابقات هم خوب است مهمترین بخش بازی که باید مورد توجه قرار بگیرد کنترل ماشینها در پیچ ها و مسیر های ناهموار طوری ساخته و پرداخته .شده که با کمی دقت می توانید آن ها را پشت سر بگزارید.

یکی دیگر از عواملی که باید در بازی مورد توجه قرار گیرد زاویه دید (دوربین )آن است که می توان به اقرار گفت که به بهترین نحو ممکن در dirt2 کار شده است . یکی دیگر از نکات مثبت  بازی تخریب پذیری ماشینها هاست که با دقت و وسواس خاصی انجام شده که در شروع هر مسابقه می توانید تخریب پذیری بازی را به دلخواه فعال یا غیر فعال کنید . فلش بکی  که در بازی به کار رفته است در روند بازی به شما کمک می کند . چون با تخریب خودروی شما زمان را تا حدی معینی به عقب بر می گردانید و اشتباهات خود را جبران می کنید که این قابلیت در درجه ی hard core موجود نمی باشد.

 این بازی دارای بخشهای مسابقه ای زیادی است که در سه قاره ی آسیا امریکا واروپا انجام می گیرد که در چند سبک rallyوtrallblazer و... انجام می گیرد

در قسمت انتخاب ماشینها تنوع زیادی وجود دارد وشرکتهای بزرگی مانند بی ام و و تویتا و فورد و سوبارو و... و از جمله این دسته هستند در کنار نکات مثبت بازی چند نکته ی منفی نیز به چشم می خورد که امیدوارم در سری بعدی این ایرادات رفع گردد .

از جمله اسپرت کردن ماشینها که به صورت سطحی کار شده و دیگری کمبود جاده ها وپیستهای مسابقه که در هر قاره تعداد آنها بسیار کم ومسابقات بیشتر در همان نقشه ها انجام می گیرد .

در پایان امیدوارم dirt2 بتواند ساعات خوش و پر از هیجان را برای تمامی علاقمندان به ارمغان آورد . 


ساعت فلش
تصویر روزگالری عکس
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جست و جوی گوگل

جاوا اسكریپت

كد ماوس